Zabezpieczenie posadzki betonowej

W 2010 roku nastąpiło otwarcie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Miejsce, na którym znajduje się muzeum ma wymiar symboliczny. Rakowickie Błonia były jednym z najstarszych lotnisk w Europie, powstały w 1912 r. i funkcjonowały do 1963 r. Aktualnie można tu podziwiać współczesną technikę lotniczą oraz zapoznać się z historią awiacji. Budynek ma powierzchnię 3 378 m2 i z lotu ptaka przypomina kształtem wirujące śmigło samolotu. Bryła budynku jest określana jako jedna z najbardziej ekspresyjnych i najnowocześniejszych w swoim wymiarze.

W 2015 r. miały miejsce prace polegające na odnowieniu betonowych posadzek przemysłowych. Pierwotnie zostały one wykonane jako warstwa z utwardzeniem powierzchniowym w kolorze grafitowym. Obecne prace polegały na wykonanie czynności szlifowania, impregnacji powierzchni preparatami krzemianowymi ForSil, ForSil Extra oraz polerowaniu i zabezpieczeniu wierzchniej warstwy posadzki.
Dzięki tym zabiegom powierzchnia uzyskała nowy blask i dalej może służyć zwiedzającym doskonale wpisując się w charakter tego budynku. Zabezpieczenie posadzki betonowej wykonane!

 

 

Dane inwestycji:

Nazwa: Muzeum Lotnictwa Polskiego

Lokalizacja: Kraków

Termin wykonania: 2010/2015 r.

Powierzchnia posadzek: 3 378 m2

Materiały: impregnaty krzemianowe ForSil, ForSil Extra